Kuchynské náradie Kuchynské potreby

Vybavenie varnými spotrebičmi

V každej dobrej reštaurácii, školskej a závodnej jedálni, kaviarni, cukrárni, pekárni a tiež každej cateringovej firmy je základom kuchyňa, na jedle sa stavia všetko. Zariadenie každej kuchyne je pomerne drahá záležitosť, preto pred jeho zakúpením je potrebné si dobre premyslieť a vybrať vhodnú voľbu, ktorá spĺňa Vaše požiadavky a kritériá. Nemali by ste na ňom ale príliš šetriť, pretože kvalitné stroje a zariadenia pre gastronómiu budú slúžiť podniku roky a lacnejšie zariadenia môžu rýchlo doslúžit a potom potrebujú neustále opravy aby ich udržali prevádzky v schopnom stave. Do gastro vybavenia patrí mnoho spotrebičov, ale len niektoré sú naozaj nevyhnutné pre prácu v kuchyni alebo v prevádzke. V tomto článku si konkrétne popíšeme tri základné varné spotrebiče.

 Informatívne vám priblížime varné kotly, varné konvice a na záver varné stoličky.

Varné kotly

Pre varné kotle je využitie v závodných, nemocničných a reštauračných veľkokapacitných kuchyniach na prípravu polievok, omáčok, cestovín a mliečnych pokrmov, pre dusenie mäsa, rýb, zeleniny a húb alebo pre priame ohrievanie zmrazených výrobkov alebo polotovarov. Varné kotly delíme na tri druhy a to parné, elektrické a parné.

Varné konvice

Varné kanvice sú skvelým výrobkom pre menšiu spotrebu energie. Sú určené pre priamu tepelnú prípravu teplých nápojov, kanvice sú v dnešnej dobe vyrobené z kovu alebo z varného skla, ktoré umožňuje variť vodu priamo na elektrickom alebo plynovom sporáku bez nutnosti prilievania vody.

Varné stoličky

Varné stoličky sú považované za spoľahlivých spoločníkov v kuchynských prevádzkach na ohrievanie a varenie vo veľkých hrncoch. Varné stoličky sú samostatne stojace spotrebiče. Výhodou varných stoličiek je, že väčšie hrnce s potravinami plné vody nie je potrebné zdvíhať vysoko na sporák. Stoličky tiež delíme na elektrické a plynové.

 

Varné technológie vašim zamestnancom uľahčia prácu v kuchyni pri prevádzke. Jednoduchosť spotrebičov s varnou technológiou zároveň ušetrí energiu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *