Kuchynské náradie Varenie

Taliansko na dlani

Dostali ste chuť na taliansku kuchyňu a do Talianska zrovna cestu neplánujete? Pri pomyslení na Taliansku kuchyňu si každý určite vybaví pizzu. Nesmieme ale zabudnúť ani na cestoviny. V Taliansku ich pripravujú naozaj na všetky spôsoby. Doma máme možnosť uvariť si cestoviny, ktoré zoženieme v obchode, ale čo tak skúsiť vyrobiť si ich doma? Práve k tomu nám môže pomôcť výrobník cestovín.

Jednoduchosť …

V jednoduchosti je krása. Verím, že nikto z nás nepozná nikoho, kto by s týmto príslovím nesúhlasil. Toto príslovie krásne vystihuje výrobník cestovín. Pre výrobu cestovín je možné použiť akúkoľvek múku, napríklad klasickú hrubo mletú semolinovú múku z tvrdej pšenice, špaldovú múku alebo napríklad špeciálnu múku Triplezero. Pripravené cesto potom môžeme podľa chuti dochutiť napríklad špenátom, paradajkami, hubami alebo pokojne na sladko kakaom.

Výrobník cestovín nám navyše umožňuje vyrobiť cestoviny rôznych tvarov, či už si zvolíme od klasických druhov až po talianskej špecialitky. To všetko si môžeme zvoliť vďaka výmenným hlaviciam, z ktorých výsledný tvar vychádza. Hlavice dokonca môžeme meniť aj v procese výroby rovnako ako konzistenciu cesta, takže môžeme vyrobiť pokojne viac druhov cestovín naraz.

Trocha etikety na záver

Medzi jedny z najznámejších az najobľúbenejších cestovín patria rozhodne špagety. Tie bývajú pripravované na veľké množstvo spôsobov. Ako sa ale s naservírovanými špagetami vysporiadať podľa etikety to už vie málokto. K správnemu spôsobu konzumácie nám stačí iba lyžica a vidlička. Vidlička nám poslúži na namotanie špagiet na lyžici a šup s nimi do úst.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *