Bistro priestor Varenie

Kuchyňa vo firme

Ak vlastníme či uvažujeme o podniku, ktorý bude mať viac zamestnancov, je dobré premýšľať o tom, ako uľahčiť týmto pracovníkom život. Je isté, že hladný pracovník, je zlý pracovník. Je možné, že u niekoho to platí naopak, ale verím, že prvých variantov je viac. Je preto dôležité pre zamestnancov v tomto smere urobiť maximum. Pokiaľ už nejdeme smerom stravných lístkov, ktoré zamestnancom dáme namiesto jedla, je dobré si zariadiť dostatočne vybavenú kuchyňu.

Ako ale začať?

Je nevyhnutné mať niečo, v čom jedlo vydrží dostatočne teplé po dlhšiu dobu. Túto úlohu skvele spĺňajú výdajné stoly, ktoré určite udržia dlhú dobu jedlo dostatočne teplé a stráviteľné. Ak máme väčšiu firmu s mnohými zamestnancami a rozmýšľame, ako ich nasýtiť a nezruinovať sa, sú kvalitné a dobre vybavené veľkokuchyne priam nevyhnutné. Zároveň tiež prilákame novú pracovnú silu, pretože takýto benefit sa vždy hodí. Ak už máme do istej miery predstavu, ako bude kuchyňa a jedáleň vyzerať, je dobré zamyslieť sa nad kvalitou tvorby jedla, ktoré bude podávané. Preto je dobré mať kvalitné vybavenie. Ako napríklad varný kotol,ktorý, ak je kvalitný, vydrží dlhé roky a všetko v ňom uvarené bude chutné a lahodné.

Prečo staviť na takyto benefit?

Je určite dobrý pre prilákanie nových zamestnancov a ak je kuchyňa chutná a kvalitná, je možné tiež rozvážať po okolí a je to možný extra zárobok pre firmy, najmä na začiatku podnikania, keď sa nám hodí každá koruna. V prípade, že by to nebol dobrý nápad, ešte vždy môžeme investovať do zveľadenia našej firmy alebo kuchyne. Preto je dobré zodpovedne premyslieť každý jeden krok.

Čo povedať na záver 

Je dobré vždy načúvať zdravému rozumu, ale aj zamestnancom, ktorí sem tam tiež majú dobré a mnohokrát i praktické pripomienky. Preto je správne si zamestnanca aspoň pomocou podnikovej kuchyne získať, aby zostali a neodchádzali do firiem, ktoré tento benefit ponúknuť môžu. Môžeme tiež prísť s niečím inovatívnym pre svojich podriadených, ale to už záleží na fantázii, ktorej sa medze nikdy nekladú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *