Kuchynské potreby Varenie

Cukrárska výroba

Každá cukráreň by mala ponúkať vlastné originálne  zákusky, torty alebo iné (koláče, šišky a pod.,). Preto pri výbere cukrárky zvážte dobrú voľbu, dá sa povedať, že celý podnik je postavený na odvedenej práci cukrárky. Pokiaľ chcete ponúkať naozaj kvalitne odvedenú prácu, jedným z hlavných kritérií je mať šikovnú cukrárku. Cukrárka by mala zvládať jednoduché postupy, ťažké postupy a zároveň pomáhať s novými receptúrami.

Každá cukrárka by mala vedieť upiecť tortu, či už jednoposchodovú, dvojposchodovú alebo trojposchodovú a hlavne správne používať vrecka na zdobenie . Dizajn práca je nutnosťou práce cukrárky, musí vedieť starostlivo a kvalitne nazdobiť. Každá výroba by mala byť postavená na kvalitných surovinách, ktoré sa musia rozplývať na jazyku. Vrecka na zdobenie v rukách cukrárky nie sú samozrejmosťou. Bohužiaľ nie každý má cit pre pre akékoľvek zdobenie, vytváranie alebo priamo plnenie zákuskov a tort. A preto pri prvom stretnutí s cukrárkou, by bolo dobré cukrárku vyskúšať.

Vrecka na zdobenie a ich použitie

Cukrárske vrecka na zdobenie sú viacúčelovým pomocníkom pri výrobe zákuskov. Cukrárka s nimi môže tak vyrábať dekorácie z krému, napĺňať šamrole či likérové špičky, alebo napríklad šišky. Na internete nájdete mnoho druhov cukrárskych špičiek na zdobenie vo všemožných tvaroch. Klasické špičky majú rôzne tvarované zakončenie, vďaka ktorému môžu cukrárky tvoriť kvety z krému či šľahačky, vrúbkované lemovanie na torty rôznych veľkostí, alebo čisté hladké čiary a prúžky. Pre napĺňanie tort a zákuskov sa musia zvoliť špičky s guľatým koncom s ktorým naplníte zákusky rôznych veľkostí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *